Nieuczesane myśli i rozmowy z Bogiem
Miej miłosierdzie nad nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 01 kwietnia 2016 11:00

Niepokalanie poczęty


Zrodziłeś, Panie, świat z miłości. To był niepokalanie poczęty świat. Twoja Miłość jest, bowiem zawsze najczystsza, niepokalana, bo Ty jesteś miłością... I widziałeś, że świat - Twoje stworzenie - był dobry.

Jak piękna musiała być Ziemia w szóstym dniu niepokalanego poczęcia? I co z niej dziś uczyniliśmy, Boże?

Miej miłosierdzie nad nami, bo zgrzeszyliśmy przeciwko Tobie i przeciwko Ziemi - Twemu stworzeniu.

6.11.1994

 

 

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2016 11:07
Więcej…
 
Nieco o dobru i miłosiernej miłości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 14 marca 2016 09:00

Kochać nieprzyjaciół?


„Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych”.

Żądasz, Panie, od nas doskonałości i radykalizmu w wypełnianiu Twych przykazań. Jakże trudno nam kochać nieprzyjaciół. Czy ja naprawdę gotów jestem pogodzić się z tym, że nad złymi i dobrymi jednakowo wschodzi Twoje słońce? Co mówi moje serce?

 

Skałka, sobota 3 marca 2007, Mt 5,43-48

 

Więcej…
 
W Święto Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 01 marca 2016 18:25

To nie jest felieton, to ułomne dotknięcie Bożej prawdy, zapisanej w historii i życiorysach wielu wspaniałych ludzi, którzy w większości odeszli już do wieczności…


Dzisiaj wspominamy żołnierzy wyklętych, to jest ich święto, żołnierzy, którym odebrano życie po wojnie, nie pozwolono im cieszyć się wolną Ojczyzną, nazywano ich bandytami. Stali się kontynuatorami bohaterów, którzy przez wieki walczyli z rozmaitymi wrogami Narodu i Ojczyzny. Wspominam dzisiaj również tych, którzy byli poprzednikami żołnierzy wyklętych, cofam się myślami w czas wojny na spotkanie z Szarymi Szeregami. Wielu z walczącej młodzieży harcerskiej poległo, wielu zginęło po wojnie, bo nie chcieli zdradzić zniewolonej przez złowrogi system komunistyczny Ojczyzny.


Więcej…
 
Jeśli istniejesz, Boże, udowodnij…! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 23 lutego 2016 02:03

Za Jezusem szły tłumy ludzi potrzebujących uzdrowienia i chleba. Z ciekawością, ale i z cierpliwością słuchali tego, co mówił. Zadziwienie, ale i niedowierzanie towarzyszyło Mu. Najtrudniej ludziom było uwierzyć i przyjąć prawdę o posłannictwie Jezusa, o Jego misji zbawczej, że jest Mesjaszem, Synem Bożym, że Bóg jest Jego Ojcem. Wezwanie Jezusa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” też nie było łatwo im przyjąć.

 

Ewangeliczny idealizm życia pośród nędzy i niesprawiedliwości społecznej nie był zrozumiały. Uwielbiali Go, gdy ich uzdrawiał i czynił cuda, ale, po co się nawracać. Żądali, więc znaków, uwiarygodnienia się, niezbitych dowodów na to, że wszystko, co mówi jest prawdą. Podejrzliwość, fałszywy osąd, chory racjonalizm towarzyszyły nauczycielskiej misji Jezusa.

 

 

Więcej…
 
Miłujcie się i nawracajcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 18 lutego 2016 00:02

Miłujcie się, jak Ja was umiłowałem

Przykazanie nowe daję Wam, abyście się wzajemnie miłowali,

jak Ja was umiłowałem, więc miłujcie się wzajemnie!

Jeśli chcecie uczestniczyć w triumfie królestwa Bożego na końcu czasów, to już teraz miłujcie się!

Jeśli chcecie, aby na świecie panował pokój i sprawiedliwość,

to miłujcie się.

Jeśli chcecie, aby w waszych rodzinach panował ład i życzliwość,

to miłujcie się.

 

Poprawiony: czwartek, 18 lutego 2016 00:16
Więcej…
 
Nie ustawaj w modlitwie: proś, szukaj, kołacz… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 16 lutego 2016 08:14

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7, 7-12). Nie zwątp w miłosierdzie i moc Boga. Zaufaj Mu, że cię nie zawiedzie, lecz usłyszy i wspomoże swoją łaską. Twoją wytrwałą i cierpliwą postawę modlitewną dostrzeże Ojciec Niebieski, takiej oczekuje.

 

 

 

 

Więcej…
 
Modlitwa i wytrwałość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 16 lutego 2016 08:05

Modlitwa modlitw


Ojcze nasz – dobrze, że Ty jesteś naszym Ojcem, który jest miłością, który wypełniłeś niebo i ziemię, cały wszechświat, dla nas – miłością.

Który jesteś w niebie – dobrze, że jesteś w niebie i zachowujesz je dla nas, abyśmy tam dotarli i zanurzyli się w Twoich ramionach - niezmierzonej miłości.

 

Więcej…