| „RÓŻANIEC” STYCZEŃ 2016 |
|
| Wpisany przez TOMASZ32-VAD |
| wtorek, 05 stycznia 2016 13:08 |
|
Jezus zaproponował nam piękną i doskonałą drogę błogosławieństw. Wejście na nią prowadzi do niekończącego się szczęścia przebywania z Bogiem. Czy odważysz się odpowiedzieć na zaproszenie Pana? W tym roku zachęcamy do odkrywania razem z nami Chrystusowych błogosławieństw i wcielania ich w życie.
Czy błogosławieństwa są tylko dla wybranych? – odpowiada ks. Wojciech Przybylski.
Co sprawia, że czujesz się szczęśliwy? Czy idąc za Chrystusem, można być szczęśliwym? – odpowiedzi udzielili Andrzej Sobczyk, o. Robert Wawer SJ i Piotr Chomicki, znani z tego, że czynią wiele dobra dla innych.
Świętość jest dostępna także dla osób żyjących w małżeństwie, zajmujących się rodziną, prowadzących biznesy i przeżywających kryzysy – świadczy o tym piękne życie Zelii i Ludwika Martin, rodziców Małej Tereski.
Powstaje film ewangelizacyjny o mocy modlitwy różańcowej – zachęcamy do wspierania tego dzieła.
W Roku Miłosierdzia przyjrzymy się wybranym uczynkom miłosierdzia – w styczniowym numerze o. Dariusz Pabiś CSsR udziela praktycznych wskazówek, jak upominać grzeszących… z miłością.
W obronie wiary: Czy i jak rozmawiać ze Świadkami Jehowy? – polecamy nasz nowy cykl. Na pytania Czytelników odpowiada ks. Zbigniew Kapłański.
Materiały formacyjne: rozmyślanie na pierwszą sobotę, konferencja (przygotowująca do obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski), konspekt spotkania ze zmianą tajemnic, rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień, a także ABC Żywego Różańca (nowość).
Ponadto w e-wydaniu 4 artykuły niedostępne w wersji drukowanej, m.in. o tym, dlaczego makijaż nie zasłoni grzechu; wiersz Adoracja; pierwsza część wywiadu z ks. Stanisławem Groniem SJ, krajowym dyrektorem Apostolstwa Modlitwy.
Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Przesłania do młodych na Światowe Dni Młodzieży (0,05 zł za 1 egz.) i do regularnego odwiedzania naszego profilu na Facebooku.
ŹRÓDŁO: |