Pro-Life
COMECE: Unia Europejska nie ma prawa wypowiadać się w kwestiach aborcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 22 października 2013 19:48

„Działania Unii są prowadzone w poszanowaniu obowiązków Państw Członkowskich w zakresie określania ich polityki dotyczącej zdrowia, jak również organizacji i świadczenia usług zdrowotnych i opieki medycznej. Obowiązki Państw Członkowskich obejmują zarządzanie usługami zdrowotnymi i opieką medyczną, jak również podział przeznaczonych na nie zasobów”. Ten fragment art. 168 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej przypomina dzisiaj 22 października Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE.

 

Więcej…
 
Wychowanie do przekazywania życia PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 05 maja 2013 17:36

Dla każdego chrześcijanina ŻYCIEM jest Jezus Chrystus, który wykupił go od wewnątrz, wyzwalając z największej niewoli grzechu, zła i wewnętrznego zepsucia, aby miał życie w sobie. Życie, które ofiaruje Jezus jest wielkim darem, ale delikatnym i kruchym. Trzeba je nieustannie pielęgnować, by go nie stracić. Pielęgnuje się je poprzez uruchomienie mocy miłości, która drzemie w każdym człowieku, by mógł się unieść ponad ciasne więzienie swojego egoizmu i zaangażować się w służbę miłości.

      
   

Chrześcijanin włączając się w Mistyczne Ciało Chrystusa zostaje wyrwany ze swojego izolowania się od innych, ze swojego duchowego zubożenia. Inni dopełniają jego byt i dlatego zasługuje nie tylko na szacunek, ale i na pomoc i życzliwość, by stawał się tym, czym jest w Bożych planach i by mógł zrealizować swoje chrześcijańskie powołanie.

     
   

Więcej…
 
Hiszpania: nowa ustawa o aborcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 17 kwietnia 2013 19:30

„Ochrona życia i konstytucyjność leżą u podstaw nowej ustawy o aborcji, która zostanie przyjęta jeszcze pod koniec czerwca” – zapowiada hiszpański rząd. Tym samym zostałaby zniesiona polemiczna ustawa uchwalona za rządów premiera Zapatero. „Jeśli tak się stanie, to zażądamy zerwania konkordatu ze Stolicą Apostolską” – grożą socjaliści.

„Życie jest niezbywalnym prawem, a nie łaskawą koncesją” – powiedział hiszpański minister sprawiedliwości Alberto Ruiz Gallardón, który zapowiada rychłą reformę obowiązującej obecnie ustawy, przyjętej przez premiera Zapatero. Reforma dostosuje się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji z 1985 r., od którego jednostronnie odstąpili socjaliści w poprzedniej kadencji. „Mające się urodzić dziecko jest prawnie chronionym dobrem, które ma znaczenie w ludzkim życiu od samego momentu jego poczęcia, aczkolwiek ta ochrona nie jest absolutna” – stwierdził Ruiz Gallardón.

 

Więcej…
 
Bioetyczny labirynt: polityk wobec niesprawiedliwego prawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 02 grudnia 2012 01:18

Słuchaj:  http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=643631

 

Bł. Jan Paweł II w 73. numerze encykliki „Evangelium vitae” napisał niezwykle znamienne słowa skierowane do chrześcijan zaangażowanych w działalność polityczną: „w przypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować «ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu, ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu»”. Od chrześcijanina wymagana jest jednoznaczna, klarowna postawa moralna, a wymaganie to jest tym mocniejsze, im bardziej jest on zaangażowany w życie i działalność publiczną. I nie chodzi tylko o to, jakie chrześcijański polityk ma poglądy, jak wygląda jego życie prywatne. Nie mniejsze znaczenie mają jego decyzje i działania publiczne. Wiary i moralności nie można pozostawić za drzwiami ministerialnego gabinetu, zasłaniając się ustanowionym prawem. Jeśli jest to prawo niemoralne, należy mu się przeciwstawić, i dążyć do jego zmiany.

Poprawiony: niedziela, 02 grudnia 2012 01:48
Więcej…
 
Trzy mity in vitro PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
piątek, 19 października 2012 17:32

Abraham i Sara usłyszeli kiedyś obietnicę, że będą mieć syna. Miała to być odpowiedź na pragnienie, które nosili w sobie przez całe życie, a które ciągle przypominało im, że są małżeństwem niespełnionym, niezdolnym do przekazania życia. Wydawało im się, że mają prawo do dziecka. W tym pragnieniu i poczuciu należnego im szczęścia zdążyli się zestarzeć. Niemożliwe miało stać się możliwym. Czas płynął, pragnienie się wzmagało, cierpliwość się kończyła, potomka ciągle nie było. Postanowili mieć dziecko za wszelką cenę. Być może poczuli się oszukani. Nikt nie chce padać ofiarą iluzji, zwłaszcza w sprawach ważnych i delikatnych zarazem. Rozczarowania bolą. Narzędziem spełniania marzeń miała stać się piękna niewolnica Hagar. Wystarczyło pomyśleć i wykorzystać panujący zwyczaj, rodzaj niepisanego prawa. Pozwalało ono, by w przypadku niepłodności pani domu, jedna z jej niewolnic użyczyła swojego ciała, stając się biologiczną matką. Potem rodząc na rękach niepłodnej pani oddawała jej dziecko tracąc do niego wszelkie prawa. Nagrodą była hojna zapłata, czasem wyzwolenie. O instrumentalnym traktowaniu kobiety nikt nie myślał.

 

Więcej…
 
Spisek bogów współczesnego Olimpu PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
piątek, 19 października 2012 17:15

Tylko jedna gazeta informowała opinię publiczną w Polsce o spotkaniu wąskiego grona niezwykle wpływowych ludzi, którzy powzięli demoniczny plan depopulacji świata. Postanowili, używając różnych środków, o cały miliard(!) zmniejszyć liczbę ludzkich istnień i w ten sposób uchronić planetę przed przeludnieniem, globalnym ociepleniem i zagładą. Spotkanie miało miejsce 3 V 2009 r. na Manhattanie. I choć było tajne, jednak przeniknęło do mediów, o czym zaświadczył jeden z dziennikarzy „Timesa”.

 

Kim są owi „bogowie zbiorowej wyobraźni”, którzy mają tak zuchwałe i zbrodnicze plany? Pierwszym jest najbogatszy człowiek świata – Warren Buffet, obok niego Bill Gates – twórca Microsoftu, którego media okrzyknęły bogiem informatyki. Dalej Ted Turner - szef największego koncernu CNN, który kształtuje świadomość globalnej wioski. Iglica tej stacji do niedawna wieńczyła jedną z bliźniaczych wież Word Trade Center. Turner – bóg mediów, czyli współczesny Hermes, zwykł powtarzać, że jego stacja będzie transmitować nawet koniec świata. Na naradę zawitał też George Soros - bóg giełdy. Pod płaszczykiem filantropa ukrywa on naturę jednego z największych i drapieżnych spekulantów. Pojawiła się pełna seksapilu (mimo swoich lat!), niezwykle opiniotwórcza bogini telewizji – Oprah Winfrey, która na oczach milionów potrafi wezwać na dywanik i przepytywać każdego polityka, duchownego lub celebrytę. Nie zabrakło też przedstawiciela jednego z najbogatszych i wpływowych rodów na świecie – Dawida Rockefellera juniora. Jego przodkowie uprawiali lichwę. Pożyczali pieniądze zadłużonym hazardzistom, przemysłowcom, książętom, królom i rządom, czyniąc ich swoimi zakładnikami. Przez kilka wieków stworzyli pajęczynę nigdy do końca niewyjaśnionych powiązań. Listę uczestników zamyka obecny burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg – gospodarz spotkania.

 

Więcej…