Papua czeka na pomoc!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 13 listopada 2014 21:17

Z radością pragniemy poinformować, że Fundacja Pomocy Humanitarnej “Redemptoris Missio” podarowała polskim misjonarzom pomoce medyczne. Znalazły się wśród nich rękawice jednorazowe, środki opatrunkowe i inne akcesoria medyczne. Rzeczy te zostaną wykorzystane w misyjnych szpitalach i przychodniach. Kościół w Papui Nowej Gwinei jest Kościołem stosunkowo młodym. W niektóre rejony Papui chrześcijaństwo dotarło dopiero tuż przed II wojną światową.

 

 

 

 

 

 

Zanim przybyli tam pierwsi biali, ludzie żyli jak w epoce kamiennej – kompletnie odizolowani od otaczającego ich świata. Ci ludzie przeskoczyli całe tysiąclecia w ciągu tych kilkudziesięciu lat.  Praca misjonarzy na tych terenach jest niezwykle trudna. Kościół przyniósł ze sobą rozwój kultury i edukacji, ale stare, pogańskie wierzenia są nadal silne.  Wystarczy nagła śmierć czy choroba, a już szukają winnego, kto te nieszczęścia sprowadził. Często padają oskarżenia o sangume, czyli rzucenie czaru lub jakiegoś uroku. Gdy takie praktyki dochodzą do głosu, kończą się tragiczną śmiercią oskarżonego. Poza tym częste są wojny plemienne, które wybuchają nagle, z błahego powodu. Taki konflikt potrafi zniszczyć życie parafii na całe lata.

 

 

 

Papuasi potrzebują naszej pomocy ciągle. Dlatego zapraszamy do wszelkiego rodzaju kontaktu i nadsyłania, dostarczania Fundacji rękawic jednorazowych, środków opatrunkowych i inne materiałów medycznych.

 

 


Kontakt:

 

 

Justyna Janiec - Palczewska

Wiceprezes Zarządu

tel. 61 8621321, 609988367

 

 

więcej informacji: www.medicus.ump.edu.pl

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 14 listopada 2014 21:10