Via Ad Deum - dokąd zmierzamy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 27 grudnia 2012 00:35

Serwis Via Ad Deum jest serwisem, który powstał by służyć pomocą innym, aby wskazywać "DROGĘ DO BOGA" - takie jest znaczenie słów Via Ad Deum (o ile translator dobrze przetłumaczył nazwę z łaciny). Ma on iść ta sama drogą, która szedł Chrystus od chwili narodzenia a więc po przez ubogość, skromność - tak jak Jezus urodził się w tak skromnych, ubogich warunkach aby stopniowo wzrastać i prowadzić innych ku Bogu. Na ile się to uda? - tego nie wiem, ale jak wiemy - Jezusa tez nie wszyscy chcieli słuchać i podążać za nim a nawet wielu zaczęło Go oskarżać. On jednak do końca był pokorny i cierpliwy. Tą droga właśnie ma iść serwis a dokąd dojdzie? - ZOBACZYMY.

Nie sława jest dla nas istotna, nie korzyści (serwis nie ma na celu czerpania żadnych korzyści z tego co robi, po za tymi duchowymi, które pomagają we wzrastaniu duchowym obsłudze i czytelnikom), ale to czy nasz serwis pomaga innym, to czy dzięki serwisowi choć trochę zbliżyliśmy się do Boga, czy nasz serwis pomógł komuś coś zrozumieć lub też pomógł w innej formie.

 

Na razie działamy zgodnie z tym co zostało założone, choć też staramy się dokładać starań, aby serwis nie był tez nudny, aby było zawsze coś nowego, ciekawego do czytania. Przy skromnej obsłudze dwuosobowej i pomocy ze strony kilku osób, które pomagają nam w różny sposób (od udostępniania swoich fotografii, czuwania nad strona techniczną oraz pisania dla nas artykułów oraz współpracy z niektórymi stronami, dzięki którym także możemy mieć nowe materiały (dziękujemy Radiu Watykańskiemu za udostępnienie aktualności z życia Kościoła, autorom blogów oraz innym osobom świeckim i duchownym, które udostępniają nam swoje materiały) możemy dla innych tworzyć ten serwis.

Mamy nadzieję, że znajdą się takie osoby, którym nasz serwis pomoże i miło by nam było, gdyby wszelkie opinie na temat serwisu były umieszczane w naszej serwisowej księdze gości.
Zapraszamy także do naszej serwisowej skrzynki modlitewnej, gdzie można umieszczać intencje, które będą przekazywane tez siostrom ze zgromadzenia zakonnego w Nantes (Francja).

Prosimy również o pomoc dla wszystkich, którzy o nią proszą w różnych artykułach, ogłoszeniach. Bądźmy otwarci na niesienie pomocy potrzebującym. W ten sposób zbieramy uczynki miłosierdzia, które otworzą nam bramy nieba i pomogą tez w uzyskaniu odpuszczenia grzechów.

 

WSZYSTKIM KTÓRZY OFIARUJĄ SWOJĄ POMOC ORAZ MODLĄ SIĘ ZA NAS, ZA WSZELKIE DZIEŁA EWANGELIZACYJNE Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

CHWAŁA NIECH BĘDZIE JEZUSOWI CHRYSTUSOWI ZA WSZYSTKO CO CZYNI. NA WIEKI WIEKÓW. AMEN