Papież: niech Jerozolima będzie miejscem modlitwy i pokoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 09 maja 2021 18:09

Po modlitwie Regina coeli, Papież przypomniał, że dzisiaj w Agrigento został beatyfikowany Rosario Angelo Livatino, męczennik za sprawiedliwość i wiarę. W swojej służbie dla społeczności jako uczciwy sędzia, który nigdy nie pozwolił się skorumpować, starał się nie sądzić, aby potępić, ale aby wyzwalać. „Jego praca zawsze stawiała go pod opieką Boga. Z tego powodu stał się świadkiem Ewangelii aż do heroicznej śmierci. Niech jego przykład będzie dla wszystkich, a zwłaszcza dla sędziów, zachętą do bycia lojalnymi obrońcami uczciwości i wolności” – powiedział Franciszek.


Ojciec Święty przywołał również bolesne wydarzenia ostatnich dni, m.in. wyraził swoje zaniepokojenie napięciami i gwałtownymi starciami w Kolumbii, które spowodowały ofiary śmiertelne i wielu rannych.

 


Papież – niech Bóg obdarzy Afganistan pokojem


„Ze szczególnym niepokojem śledzę wydarzenia, które mają miejsce w Jerozolimie. Modlę się, aby było to miejsce spotkania, modlitwy i pokoju, a nie gwałtownych starć. Zachęcam wszystkich do poszukiwania wspólnych rozwiązań, tak, aby szanowana była wieloreligijna i wielokulturowa tożsamość Świętego Miasta i aby zwyciężyło braterstwo. Przemoc rodzi tylko przemoc. Dość już tych starć – zaapelował Franciszek. – Modlimy się również za ofiary ataku terrorystycznego, który miał miejsce wczoraj w Kabulu, nieludzkiego czynu, który dotknął tak wiele młodych dziewcząt wychodzących ze szkoły. Modlimy się za każdą z nich i za ich rodziny. Niech Bóg obdarzy Afganistan pokojem.“


Pozdrawiając wszystkich Rzymian i pielgrzymów, Ojciec Święty szczególnie podziękował za obecność osobom cierpiącym na fibromialgię. Wyraził swoją bliskość i nadzieję, że uwaga poświęcona tej czasami zaniedbywanej chorobie będzie rosła. Franciszek przypomniał, że w wielu krajach obchodzony jest dzisiaj Dzień Matki. Pozdrowił wszystkie matki na świecie i wezwał do szczególnej pamięci o tych, które odeszły już do wieczności.

 

 

źródło: