Wspólnoty Kościoła
Najbiedniejszym z biednych PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 07 lutego 2016 21:46

Gdyby bł. Matka Teresa z Kalkuty żyła dzisiaj, bez wątpienia byłaby najlepszą duchową przyjaciółką papieża Franciszka. Jak nikt wiedziała, co znaczą słowa: „Kościół ubogi i dla ubogich”. Jej siostry (a jest ich dzisiaj ponad 4 tys.) pracują w różnych częściach świata, realizując jej testament – bezinteresowną służbę najbiedniejszym z biednych.

 

Spotkałam je niedawno w jednym z warszawskich tramwajów, jadącym w stronę ul. Poborzańskiej. Tam mają swój dom. Białe sari z niebieskim wykończeniem, raczej cienkie, do tego czarna torba. I to, czego się nie zapomina – twarze pełne pokoju, uśmiechnięte. Z czego są takie zadowolone? Ich strój ma niewiele wspólnego z ostatnim krzykiem mody, nie mają mężów, dzieci ani dobrze płatnej pracy. Czy bez tego wszystkiego można być dzisiaj szczęśliwą kobietą? Postanowiłam to sprawdzić.

 

Poprawiony: niedziela, 07 lutego 2016 23:12
Więcej…
 
Droga Neokatechumenalna - droga do pogłębiania naszej wiary PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 14 listopada 2012 13:43

Na temat Drogi Neokatechumenalnej wiemy już wiele, w sieci na jej temat także jest wiele artykułów, pism i dokumentów Kościoła wraz z podstawowymi takie jak zatwierdzenie Drogi przez Stolicę Apostolską. Zarówno papież bł. Jan Paweł II jak i obecny papież Benedykt XVI uznali Drogę jako szczególne miejsce i dzieło, gdzie można po przez życie wspólnotowe budować naszą wiarę, kształtować nasze życie chrześcijańskie, odkrywać znaczenie sakramentów, szczególnie znaczenie chrztu.

 

Ja pragnę tylko podkreślić znaczenie jakie Droga może mieć dla zwykłego człowieka, człowieka, który żyjąc z dala od Boga lub będąc w poważnym kryzysie wiary może ja na nowo odbudowywać, może czerpać z tego źródła wiedzy i doświadczenia upadków, śmierci zrzucać szaty starego człowieka, aby przywdziać szaty człowieka - dziecka Boga, które będzie szło w kierunku właściwym a więc pełniąc wolę Boga.

 

Poprawiony: środa, 14 listopada 2012 13:55
Więcej…