Abp Szewczuk: dym z krematoriów ponownie wznosi się do nieba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 10 kwietnia 2022 18:30
Dowiedzieliśmy się, że wraz z artylerią i rakietami, Rosja przywiozła do Mariupola mobilne krematoria, aby palić ciała niewinnych ludzi. Tego nie było w Europie od czasów Auschwitz – mówi w codziennym orędziu wojennym abp Światosław Szewczuk. Przypomina, że Ukraina broni się już od 43 dni. Walczy o prawo i szacunek dla każdego ludzkiego życia.


Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zauważył, że jego wierni przeżywają dziś święto Zwiastowania. Przypomniał, że to właśnie w to święto według kalendarza gregoriańskiego Papież poświęcił Ukrainę i Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Jak po Zwiastowaniu Maryja pośpieszyła na pomoc Elżbiecie, tak i my w to święto prosimy: ratuj nas, pospiesz na pomoc Ukrainie! – mówił abp Szewczuk.

 

 

„Kiedy boimy się samotności, że zostaniemy porzuceni pośród tragedii tego świata, Bóg mówi nam: nie lękajcie się! Kiedy czujemy się bezsilni w walce ze złem, Bóg mówi: Moc Najwyższego osłoni cię. Święto Zwiastowania w czasie wojny. W rzeczywistości dzisiaj jest to klucz, początek, czyli źródło ocalenia narodu ukraińskiego z morderczej ręki rosyjskiej. Obecnie Ukraina i świat znów są przerażone ujawnianymi zbrodniami wojennymi rosyjskiego okupanta. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Rosja wraz ze swoją artylerią, rakietami i bronią ciężką przywiozła do Mariupola mobilne krematoria, w których dzień i noc palą niewinnych cywilów. Rosja wraz ze swą armią sprowadziła śmierć, logikę śmierci i wojny, sprowadziła zniszczenie na nasze ziemie. Europa widziała takie krematoria w pobliżu miast jedynie podczas II wojny światowej na Majdanku, w Auschwitz i innych słynnych nazistowskich obozach koncentracyjnych. Dym z krematorium wznosi się ponownie do nieba z ziemi ukraińskiej. I ta ideologia ostatecznej zagłady niemal 60-milionowego narodu ukraińskiego powiela nazistowskie wzorce śmierci, fundamenty nowego porządku.“

 

źródło: