O nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 18 maja 2012 16:44

Serwis Ewangelizacyjny "Via Ad Deum" ( "Droga do Boga") powstał z zamiarem niesienia Słowa Bożego i innych treści związanych z wiarą do wszystkich, którzy potrzebują i tez pragną jednoczyć się z Bogiem, którzy maja problemy ze swoją wiarą, którzy odeszli od Boga i szukają drogi powrotnej, także dla tych, którzy uwikłali się w różne praktyki związane z działaniem zła.

 

Serwis ma służyć pomocą wszystkim, którzy pomocy potrzebują, szczególnie tej duchowej, ale także w innych formach na zasadzie wspólnych działań, akcji, informacji czy zbiórek. Pragniemy także wiele miejsca poświęcić na tematykę misji, aby także pomagać tym wszystkim ludziom na świecie, gdzie panuje głód, choroby,nędza, gdzie dzieci nie maja warunków do nauki i rozwoju. Serwis będzie służyć do przekazu wszelkich form informacji, reklamy stron, instytucji, które niosą pomoc dla biednych krajów.

 

Dlatego zależy nam na współpracy z osobami, które  w jakikolwiek sposób służą, pomagają niosąc pomoc dla takich krajów, aby po przez swoja działalność, swoje świadectwa nieść pomoc dla biednych, chorych, cierpiących - przy takich akcjach i instytucjach, stronach reklama na naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna a my dołożymy starań, aby rozpowszechniać takie informacje gdzie tylko można. Tak więc mile widziana jest pomoc osób duchownych pracujących na misjach, wolontariuszy, katechetów - aby ukazywać sytuację, przedstawiać zdjęcia i pisać o tym wszystkim co dzieje się w takich krajach, aby przedstawiać to wszystko czego potrzeba jest dla tych wszystkich ludzi.

 

Serwis "Via Ad Deum" podobnie jak mój wcześniejszy projekt "Sancti" został założony jako serwis chrześcijański a więc ma się opierać o wartości chrześcijańskie, ma także być zakorzeniony w nauczaniu Kościoła oraz Biblii, która jest głównym źródłem Słowa pochodzącego od Boga.

 

Naszym cele i działaniem jest zarówno niesienie Słowa Bożego wszędzie, gdzie tylko można dotrzeć, jak i walka o dobro innych a więc o poszanowanie wartości i symboli chrześcijańskich.
W obecnym świecie, gdzie rozwinęło się wiele form niszczących wartości chrześcijańskie oraz to co ma służyć dobru innych ludzi widać bardzo mocny wpływ działania złego - szatana, który za wszelką cenę chce  niszczyć to wszystko co pochodzi od Boga, to wszystko co jest Jego dziełem. Nasz serwis także pragnie włączyć się w tą walkę ze złem ostrzegając ludzi przed tymi wszystkimi praktykami, formami, które niszczą to dobro, te wszystkie wartości, które wierzącym dają życie, prowadzą ich do Boga.

 

Kolejną ważną cechą naszego serwisu jest jego niekomercyjny charakter : naszym celem nie jest zarabianie pieniędzy na Ewangelizacji a nawet na reklamie stron, portali, prasy katolickiej czy wydawnictw katolickich. Czynimy to dla dobra innych, aby każdy mógł czerpać informacje, wiedzę, która pomoże mu z zbliżeniu się do Boga czy też poznawaniu Boga. Każdy więc może korzystać z naszego serwisu - oczywiście po wcześniejszym skontaktowaniu się z naszą redakcją.

 

Jedną z form podziękowania za możliwość reklamy darmowej czy też korzystania z naszych własnych materiałów, artykułów jest wzajemna współpraca na zasadzie wymiany banerów lub tez artykułów. Zależy nam na tym bardzo z różnych względów np:

 

- możliwość przedstawiania nowych artykułów, materiałów dla dobra innych ludzi, aby mogli wzbogacać swoja wiedzę i umacniać swoja wiarę.


- wspólne działania w celu propagowania i obrony wartości chrześcijańskich po przez przekazywane treści


- wspólne działania w celu pomagania innym, szczególnie tym najbardziej potrzebującym pomocy zarówno duchowej jak i materialnej, finansowej i innej, tak aby nikt kto szuka pomocy nie czuł sie odrzucony, zignorowany, aby też nie wszedł na drogę, która będzie niszczyła jego życie

- dalszego rozwoju naszego serwisu, aby mógł służyć jak najdłużej i jak najlepiej

Skład tworzących stronę jest obecnie skromny i składa się z dwóch osób prowadzących: i administratora technicznego:

 

Tomasz G. (czyli ja) - założyciel serwisu, także założyciel i były administrator organizacyjny portalu Ewangelizacyjnego "SANCTI", mąż i ojciec trójki dzieci (czwarte niebawem), 10 lat we wspólnocie katechumenalnej, moderator i administrator kilku for dyskusyjnych.

 

Beata F. - współpracownik i zastępca założyciela serwisu, autorka wierszy umieszczonych na naszym serwisie, od lat pisząca o problemach osób niepełnosprawnych i działająca dla nich - 13-lat pracy w dziennikarstwie poświęconym niepełnosprawnym.

 

Wiesław Wróż  - współpracownik, fotograf

 

 

Adam - administrator techniczny i właściciel serwisu, troszczy sie o  właściwe działanie serwisu oraz forum dyskusyjnego.

 

WSPÓŁPRACA
Zapraszamy wszystkich chetnych do współpracy przy tworzeniu serwisu a także strony, wydawnictwa, czasopisma do wspólnej Ewangelizacji, także do obrony wartości chrześcijańskich i wspólnych akcji w celu pomagania innym.

 

Każdy może coś włożyć w rozwój serwisu. Zapraszamy także osoby duchowne, aby włączyły się  w ta forme Ewangelizacji.
Pomoc osób duchownych jest dla wierzących bardzo potrzebna, prowadzącym serwis również.

 

Współpraca oparta na wymianie banerów jest możliwa po umieszczeniu baneru serwisu na stronie zainteresowanych.
Banery na stronie startowej (głównej) - reklama rotacyjna umieszczane sa przy podjęciu współpracy opartej na specjalnych warunkach ustalonych miedzy stronami. Banery powinny posiadac odpowiednia wielkość dostosowana do parametrów reklamy.

 

Reklama na naszym serwisie jest bezpłatna dla wszystkich stron, wydawnictw, które  będą chciałay podjac współpracę.

NIE UMIESZCZAMY REKLAM STRON ANI PRODUKTÓW, KTÓRE SA SPRZECZNE Z WIARĄ CZY TEŻ WARTOŚCIAMI CHRZEŚCIJAŃSKIMI LUB  W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PROPAGUJĄ NEGATYWNE ZACHOWANIA, WARTOŚCI SPRZECZNE Z WARTOŚCIAMI CHRZEŚCIJAŃSKIMI. (ABORCJA, IN VITRO, ITP)

 

Mogą się jednak pojawiać inne reklamy, które nie są zależne od naszej działalności i na obecność których nie mam większego wpływu a nasz serwis nie ma nic wspólnego z korzyściami związanymi z umieszczeniem takich reklam. Postaramy się jednak aby nie pojawiały się tam linki do stron sprzecznych z przesłaniem czy celem naszego serwisu. Gdyby się takowe strony pojawiły to prosimy o wyrozumiałość i kontakt z administratorami strony, przede wszystkim z administratorem technicznym i właścicielem całego serwisu, który zajmuje się strona techniczną całego serwisu:

 

ADMINISTRATOR TECHNICZNY


Zapraszamy również do współtworzenia forum dyskusyjnego - potrzebujemy moderatorów do pomocy przy kontroli i organizacji działów oraz postów.


PRAWA AUTORSKIE

Mimo, że nie jestem zwolennikiem ukrywania niektórych form tekstów Ewangelizacyjnych pod płaszczem praw autorskich to jako obywatele (tj. redakcja) kraju jesteśmy zmuszeni podporządkować się prawom autorskim. Tworząc własne artykuły,materiały, wywiady, fotki  pragniemy aby służyły one dobru ogólnemu i pomagały innym, dlatego zalezy nam na ich dalszemu rozpowszechnianiu - także w celach Ewangelizacyjnych - kierując sie zasadami głoszenia Ewangelii i wszelkich innych treści, które w oparciu o Biblie nie powinny podlegac żadnym korzyściom finansowym, materialnym, tak jak to czynił sam Jezus Chrystus i Jego uczniowie. Niestety pewne artykuły, materiały czy inne formy przekazu zostały objete prawem autorskim, dlatego jestesmy zobowiązani do poinformowania o podstawowym korzystaniu z materiałów umieszczanych na naszym serwisie.

 

Ze względu na podejmowaną współpracę z różnymi stronami, wydawnictwami, portalami nie możemy wyrażać zgody na wykorzystywanie nie naszych materiałów.  Tak więc warto zapoznac sie z poniższymi informacjami dotyczącymi praw do zamieszczanych informacji, materiałów.

 

1.Wszystkie artykuły, materiały,  zawarte na naszym serwisie nie oznaczone naszym serwisowym banerem wymagają zgody autorów lub redakcji stron z których zostały wykorzystane, dlatego chcąc z nich korzystać po przez dalsze rozpowszechnianie należy skontaktować sie z redakcją na stronie  z której zostały pobrane.


Redakcja serwisu nie udziela zgody na ich wykorzystywanie (NIE POSIADAMY DO TAKICH MATERIAŁÓW PRAW DO DALSZEGO ICH ROZPOWSZECHNIANIA) a samowolne wykorzystanie materiałów może wiązać sie z konsekwencjami prawnymi ze strony redakcji stron, wydawnictw  z których informacje pochodzą.

 

2. Serwis "Via Ad Deum" nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne, samowolne wykorzystanie materiałów umieszczonych na naszym serwisie a pochodzących z innych stron internetowych.

 

3. Redakcja serwisu "Via Ad Deum" umieszcza na stronie tylko informacje, artykuły czy fotografie ze stron z którymi podjeła współpracę a banery tych stron sa umieszczone pod każdym tekstem jako źródło oraz w dziale WSPÓŁPRACA lub też materiały, artykuły lub fotki własne oznaczane nazwą lub banerem serwisu VIA AD DEUM.i tylko do takich (tj.WŁASNYCH) materiałów możemy udzielać zgody na dalsze ich rozpowszechnianie - jeśli nie posiadają informacji o zastrzeżeniu dalszego ich rozpowszechniania.

 

Serwis prezentuje pliki mp3 różnych katechez, nauczania Kościoła w ramach Ewangelizacji,

 

Wszystkie pliki mp3, które ukazują sie na naszej stronie są bezposrednio podlinkowane do strony na której zostały umieszczone. Nasz serwis nie umieszcza plików dźwiękowych bezpośrednio na serwerze na którym działa serwis. Wszystkie pliki są więc objete prawem autorskim i po zgode na ich wykorzystywanie prosimy zwracać sie do autorów lub administratorów stron na których są umieszczane. Serwis nie ponosi więc odpowiedzialności za pobieranie plików bez zgody redakcji czy administratorów stron na których pliki zostały umieszczone.

 

W sprawie wykorzystania naszych serwisowych materiałów należy skontaktowac sie z redakcją. Po wyrażeniu zgody nasze materiały, artykuły moga byc wykorzystane, rozpowszechniane tylko i wyłacznie do celów Ewangelizacyjnych. Zastrzegamy sobie prawa do wykorzystywania naszych materiałów, artykułów, fotografii w celu czerpania z nich korzyści finansowych, materialnych.

 

Nasza praca ma być darmowa i służyć konkretnym celom niesienia pomocy a nie czerpaniu z niej korzyści.

 

W sprawie korzystania z naszych materiałów prosimy o kontakt pod poniższymi adresami:

TOMASZ

BEATA

 

NASZ BANER:

 

link:  http://viaaddeum.pl/images/artykuly_fotki/Banery_VAD/logo-serwis%204.jpg

Poprawiony: niedziela, 07 czerwca 2015 21:12