Objawienia, proroctwa
Fatima wzywa do czynów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 05 maja 2016 13:13

Po stu latach od objawień w dolinie Cova da Iria w 1917 r. możemy przyjąć, że cały świat słyszał już o Fatimie. Z drugiej jednak strony – czyż przesłanie Matki Bożej nie pozostaje w pewnym sensie nieznane? I nie chodzi tu jedynie o tzw. tajemnice fatimskie, lecz o fundamentalne treści samego orędzia, o świadomość bardzo konkretnego wezwania, które Maryja skierowała do ludzkości.

 

 

Zapytajmy zatem: czego wymaga od nas Matka Boża, której głos usłyszał świat w Fatimie? Jakie są Jej wskazania, dziś nam tak potrzebne, a wręcz konieczne w obliczu „zła, które w najprzeróżniejszych formach grozi zdeptaniem wiary”, jak stwierdził Benedykt XVI?

Pamiętamy, że Maryja zaprosiła dzieci, by przychodziły każdego trzynastego dnia przez kolejne miesiące. Obiecała, że później powie im, kim jest i czego pragnie. Na początku objawień Niebieska Pani ukazała dzieciom wizję piekła, a dopiero później przekazała zasadniczą treść orędzia. Pedagogia Matki Bożej nie jest tu przypadkowa. Maryja ukazuje świat w zupełnie innej optyce, poszerza nasze spojrzenie, które ograniczyło się do postrzegania jedynie doczesnego i zmysłowego wymiaru.

 

 

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2016 13:37
Więcej…
 
Fatima w życiu Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 13 września 2013 12:55

Czy wiemy jaką rolę odegrała Fatima w życiu bł. Jana Pawła II ? Niech ta kalendarzowa wędrówka pomoże nam sobie ją uświadomić.

 

"Via Ad Deum"

 

 

16 października 1978 - wybór na Stolicę Piotrową. Kard. Karol Wojtyła przyjmuje imię Jan Paweł II

„Bałem się przyjąć ten wybór, ale zrobiłem to w całkowitym zaufaniu do Jego Matki, Panienki Przenajświętszej. Oto stoję przed wami, aby wyznać naszą wspólną wiarę, naszą nadzieję i naszą ufność w Matkę Chrystusa i Matkę Kościoła.” Jan Paweł II rozpoczął swój pontyfikat z głębokim przeświadczeniem, że będzie nad nim czuwała Maryja, że Ona sama poprowadzi go zgodnie z zamysłami Boga. Maryjną drogą Papież szedł od lat młodości dzięki wskazaniom z Traktu św. Ludwika Grignion de Montfort, jednak wraz z wyborem na Stolicę Piotrową, poprzez zrządzenia Bożej Opatrzności rozpoczął swoją fatimską drogę.

Przywołajmy zatem kilka dat i wydarzeń z czasu pontyfikatu Jana Pawła II, by uświadomić sobie, jak bardzo związany był On z Fatimą i Przesłaniem Matki Bożej.

 

Poprawiony: piątek, 13 września 2013 13:24
Więcej…
 
Fatima - misja dla współczesnego świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 13 maja 2013 18:36

13 maja  1917 roku, w niewielkiej miejscowości portugalskiej Fatima trójka dzieci doświadcza ogromnej łaski - łaski, która na długie lata zostaje wpisana w historię Kościoła a także w serca wielu wiernych. Oto trójka małych dzieci: Hiacynta, Franciszek i Łucja doświadczają spotkania z Maryją. W ich świadomości względem tych wydarzeń tworzy się ogromne poczucie odpowiedzialności za to co zostało im przekazane.
Od tej chwili dzieci wiedzą, że otrzymały wielką Tajemnicę, o której nie będą mogły mówić a przynajmniej nie tak od razu, wiedzą też, że z tymi spotkaniami będzie wiązać się cierpienie i wiele wyrzeczeń - w związku z sytuacją jaka wtedy panowała w Portugalii, konfliktami są narażone na duże niebezpieczeństwo. Jednak to co może boleć dzieci najbardziej to fakt, że nie wiele osób chce im wierzyć w to co zobaczyły, czego doświadczyły. Natomiast na  uwagę zasługuje ich wiara, wielkie oddanie się powierzonemu zadaniu - mają ogromną misje do spełnienia, misję, która ma przynieść wiele łask dla świata, dla wszystkich, którzy będą stosowali się do słów Maryi. Więcej o objawieniach i powierzonych im tajemnicach w dalszej części tego artykułu.

 

Przypominam te  wybrane materiały w 96 rocznicę Objawień Fatimskich a także w dzień w którym obchodzimy święto Matki Bożej Fatimskiej. Warto wczytać się w te wszystkie teksty, warto przypomnieć sobie te wszystkie wydarzenia i zastanowić się nad przekazanymi przez Maryję tajemnicami, misją jaką powierzyła trójce dzieci, ale czy tylko im?

 

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2013 01:18
Więcej…
 
13 maja w Fatimie PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 13 maja 2013 09:22

13 maja w Fatimie - Pontyfikat papieża Franciszka zostanie poświęcony Matce Bożej Fatimskiej
13 maja w Fatimie – uroczystość, na którą zaproszony jest cały lud Boży
 

W odpowiedzi na prośbę papieża skierowaną do patriarchy Lizbony kardynała José Policarpo, aby ten poświęcił jego pontyfikat matce Boskiej Fatimskiej, biskupi portugalscy zdecydowali, że poświęcenie to odbędzie się 13 maja b.r.
 

Poświęcenie to zostanie umieszczone w programie pielgrzymki międzynarodowej odbywającej się w dniach 12 i 13 maja (dokładny program zostanie podany w późniejszym terminie).
 

Więcej…
 
Ja zawsze będę z wami... PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 12 maja 2013 11:18

Są takie miejsca na świecie, do których, jeżeli raz się je ujrzało, chciałoby się znowu wrócić, przebywać w nich jak najczęściej, jak najdłużej. Niewątpliwie do takich miejsc należy Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, na ziemi warmińskiej, osiemnaście kilometrów na południowy zachód od Olsztyna. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie, ile razy już tam byłem. W dzieciństwie – razem z rodzicami, potem w młodości i później, gdy podjąłem decyzję wstąpienia do zakonu księży i braci chrystusowców. Jedno jest pewne. W Gietrzwałdzie unosi się w powietrzu zapach Bożej tajemnicy, a my możemy wędrować pośród zielonych pagórków po ziemi, której dotknęła stopami Matka Chrystusa.

 

Więcej…
 
Objawienia Maryjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 23 stycznia 2013 02:43

W poprzedniej nauce była mowa o tym, czym jest sanktuarium, jakie są ich rodzaje i znaczenie.

 

Mówiąc o sanktuariach maryjnych zaznaczono, że najczęstszą przyczyną ich powstania były objawienia Matki Bożej. Dlatego dziś, jeszcze w ramach wstępu do następnych rozważań kilka ważnych wyjaśnień dotyczących objawień maryjnych.

 

Statystyki wskazują, że w ciągu 2000 lat chrześcijaństwa liczba objawień maryjnych przekroczyła 1000 wypadków i nie malała, ale raczej wzrastała. W pierwszych czternastu wiekach naliczono ich 168. W wiekach XV-XVI 209, w wiekach XVII-XVIII 131, w pierwszej połowie XX wieku 105, w drugiej połowie XX wieku 288.

 

Więcej…
 
SIOSTRA ŁUCJA I POLSKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 19 grudnia 2012 21:17

Skąd miłość Siostry Łucji do naszej Ojczyzny? Skąd tyle ciepłych słów i znamiennych gestów wobec Polaków przekraczających próg klasztoru w Coimbra? Nawet w uroczystościach pogrzebowych Siostry Łucji polskiemu kapłanowi wyznaczono miejsce tuż obok głównych celebransów liturgii pogrzebowej. Czym zasłużyliśmy sobie na takie wyróżnienie?

 

Siostra Łucja dobrze znała Polskę – tę oglądaną z perspektywy wiary. Wiedziała, że kraj nasz od wieków stanowi bastion prawdziwej maryjności, że nie ma w naszej ojczyźnie domu, w którym nie królowałaby Madonna z Jasnej Góry. Dobrze znała najnowszą historię Polski – znowu tę z nieba widzianą. Wiedziała wszystko o fatimskiej drodze, na którą pchnął nasz naród kard. Hlond – wielki prorok „zwycięstwa, które przyjdzie przez Maryję” i po której prowadził nas kard., Wyszyński – cały zawierzony Matce Bożej. („Przyjdą nowe czasy – mówił na łożu śmierci Prymas Tysiąclecia. – Będą wymagały nowych świateł. Bóg da je w swoim czasie.” Być może jego proroctwo wypełnia się dzisiaj i każe Polsce przypomnieć sobie rok 1946 i odnowić go w obliczu nowych zagrożeń.) Przyjaźniła się mistyczną przyjaźnią z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Znała akt oddania naszego kraju Niepokalanemu Sercu Maryi i nie dziwiła się, że „błędy Rosji” zaczęły ustępować począwszy od Polski.

 

Więcej…
 
Fatimscy wizjonerzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 19 grudnia 2012 01:32

Myślę, że najlepszą drogą do zrozumienia, jak powinna wyglądać nasza prawdziwa, najdoskonalsza odpowiedz na wezwanie Fatimy, jest bliższe przyjrzenie się życiu trójki fatimskich wizjonerów. Duchowa przemiana, jaka nastąpiła w ich życiu, jest najlepszym dowodem zarówno na otrzymane przez nich łaski, jak i na wierność oraz oddanie, z jakim dzieci odpowiedziały na wezwanie Nieba. Każde z nich: Hiacynta, Franciszek i Łucja - wypełniało specjalnie wyznaczone im przez Boga zadanie. Każde z nich miało swój udział w wypełnianiu Orędzia lecz czyniły to w nieco odmienny sposób,  bo naznaczone zostały innym aspektem objawień, który  wywarł na nich największe wrażenie. Nawet sposób, w jaki dzieci uczestniczyły w objawieniach fatimskich, był różny. Franciszek widział i Anioła, i postać Pięknej Pani, jednak nigdy nie słyszał ani jednego wypowiedzianego przez Nich słowa. Obie dziewczynki - Łucja i Hiacynta - słyszały, co Pani mówiła, ale tylko Łucja z Nią rozmawiała.

 

Więcej…
 
Znaki obecności Matki Bożej Fatimskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 18 grudnia 2012 23:40

Kard. Ugo Poletti

13 maja 1981 roku, godzina 17.10. Ta data pozostanie na zawsze w pamięci Kościoła katolickiego. Po raz pierwszy papież padł ofiarą zbrodniczej przemocy, na oczach tłumu na placu św. Piotra. Wiadomość rozniosła się błyskawicznie.

 

W kilka minut obiegła Rzym i świat. "Ktoś strzelił do Papieża; Ojciec święty jest w ciężkim stanie!". Odprawiałem w tym czasie uroczystą Mszę św. w opactwie trapistów, w Tre Fontane, gdzie św. Paweł Apostoł poniósł męczeńską śmierć przez ścięcie. Przerwano mi homilię: "Ktoś strzelił do Papieża; Ojciec Święty jest w szpitalu Gamelli".

 

Więcej…