Akcje, imprezy
Samochód dla misjonarek PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
sobota, 15 sierpnia 2020 22:33

Poniżej umieszczam apel sióstr dominikanek z Kamerunu które potrzebują pomocy z naszej strony,gdyż same z takim problemem sobie nie poradzą wśród biednej społeczności Kamerunu. Dlatego na prośbę sióstr także umieszczam ten apel i zachęcam wszystkich do pomocy. Wspólnie można wiele uzbierać i zapewnić to co potrzebne do pracy misyjnej.

Wykorzystajmy możliwości zachęcając,mobilizując innych,może jakieś firmy.

Za wszelką pomoc dla sióstr BÓG ZAPŁAĆ.


Poprawiony: sobota, 15 sierpnia 2020 22:59
Więcej…
 
Grupy terapeutyczne i rozwojowe - Fundacja INIGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 29 września 2016 10:42

Jeżeli czujesz się samotny pomimo, że są wokół Ciebie ludzie. Masz poczucie, że Twoje życie traci sens - i nie wiesz dlaczego? Starasz się - a mimo to doświadczasz, jakbyś nie miał wpływu na swoje życie? Masz trudności w nawiązywaniu czy utrzymywaniu relacji?

 

 

Możemy Ci pomóc! Zapraszamy Cię do wybranej grupy, która już niebawem startuje w Fundacji INIGO. Przyjęcie do grupy następuje po odbyciu bezpłatnych konsultacji.

 

 

Poprawiony: czwartek, 29 września 2016 15:51
Więcej…
 
Zakończył się "Zaczarowany ołówek" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 02 marca 2016 23:11

Informujemy, że setki tysięcy przyborów szkolnych wyruszą z Poznania do dzieci na całym świecie. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zakończyła właśnie Akcję „Zaczarowany Ołówek”.  Akcja polegała na zgromadzeniu przyborów szkolnych abyśmy mogli je przekazać dzieciom w najbiedniejszych krajach świata. Czasem jeden ołówek potrafi odmienić bieg życia jakiegoś dziecka. Dzięki niemu dziecko może pójść do szkoły i zacząć się uczyć.


Edukacja jest najskuteczniejszą bronią w walce z dziedziczonym od pokoleń ubóstwem. Pozwala wyrwać się z kręgu biedy, beznadziei i braku perspektyw na przyszłość.

 

Więcej…
 
Transport pomocy dla Afryki ruszył!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 23 listopada 2015 20:56

Z radością informujemy, że dzisiaj na dziedzińcu przed siedzibą Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu wolontariusze Fundacji wraz ze strażakami z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej nr 4 z Poznania pakowali transport pomocy dla Afryki. To największy i najcięższy transport pomocy wysyłany do tej pory przez Fundację. Łączna waga podarowanych rzeczy to około 11 ton. Znalazło się wśród nich 9 ton mydła z Akcji „Podaj mydło!” (ostatecznie cała Akcja przyniosła nie 7, a 13 ton mydła!), dwie tony mleka w proszku, plecaki podarowane Fundacji przez firmę Herlitz oraz wyposażenie gabinetu ginekologicznego.

 

 

Więcej…
 
Rusza budowa "Domku Doktora" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 19 listopada 2015 22:33

Pragniemy poinformować, że dzięki współpracy Fundacji „Redemptoris Missio” z Fundacją Mała Polska w Nepalu ruszyła budowa punktu medycznego w miejscowości Dumre 29 km. od Katmandu. Projekt ten nosi wdzięczną nazwę Domek Doktora. Mamy nadzieję, że już za trzy miesiące możliwe będą wyjazdy lekarzy – wolontariuszy Fundacji „Redemptoris Missio”, aby mogli przyjmować w nim pozbawionych jakiejkolwiek opieki medycznej pacjentów.

 

 

Więcej…
 
Mydła ciągle przybywa!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 06 listopada 2015 00:01

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zakończyła Akcję "Podaj mydło!".  Jej wynik to absolutny rekord w historii wszystkich Akcji. Do tej pory doliczyliśmy się ponad 70 tys. kostek mydła, które w przybliżeniu ważą około siedmiu ton, a z naszego doświadczenia wynika, że nie jest to koniec. Dzisiaj w ostatni dzień zbiórki - spodziewamy się kolejnej tony.

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2015 11:15
Więcej…
 
Podaj mydło !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 14 października 2015 21:59

Informujemy, że Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczyna Akcję „Podaj mydło!”. Akcja polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy.


Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce.

Więcej…
 
W drogę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 09 lipca 2015 20:47

Informujemy, że w połowie lipca w ramach praktyk medycznych w krajach tropikalnych na misje wyjedzie siódemka wolontariuszy Fundacji „Redemptoris Missio”. Wolontariusze są studentami medycyny i położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Fundacja „Redemptoris Missio” znalazła się w gronie laureatów konkursu „Wolontariat Polska Pomoc”. Ich wyjazdy zostaną sfinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Również na początku sierpnia do pracy w polskim gabinecie stomatologicznym wyjedzie kolejna dentystka Magdalena Kusińska z Warszawy, jej wyjazd będzie finansowany ze środków własnych Fundacji.

 

 

Poprawiony: piątek, 10 lipca 2015 14:51
Więcej…
 
Bandaże i kredki dla Kamerunu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 11 czerwca 2015 20:51

Informujemy, że jutro na dziedzińcu przed Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” (ul. Grunwaldzka 86 w Poznaniu)  o godz. 12.30 wolontariusze Fundacji wraz z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ognik” będą pakować transport z pomocą humanitarną do Kamerunu.

 

 

Dary z Poznania zostaną przewiezione do Wrocławia, gdzie czeka na nie kontener. Kontener ten trafi do Gdyni i stamtąd drogą morską wyruszy do Kamerunu. Jego podróż będzie trwała blisko dwa miesiące i kosztowała blisko 18 tys. PLN (co i tak jest opcją zdecydowanie tańszą niż wysyłka pomocy Pocztą Polską).

 

Więcej…
 
Nepal potrzebuje pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 08 maja 2015 20:37

Uprzejmie informujemy, że dzięki wsparciu darczyńców Fundacji „Redemptoris Missio” do Nepalu wyjechała piątka lekarzy, wolontariuszy Fundacji; doktor Katarzyna Kowalik i doktor Ashish Lohani wylądowali w Katmandu w sobotę 2 maja rano. Pozostała trójka lekarzy poleciała samolotem wysłanym przez MSZ po grupę polskich ratowników i dotarli na miejsce 4 maja.  Lekarze zabrali ze sobą niezbędne leki, nici chirurgiczne, przenośny respirator oraz maski chirurgiczne i płyny do dezynfekcji rąk, których brakło w całym Katmandu.

 

 

 

Więcej…
 
Pomóżmy Nepalowi!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 22:38

Jak wiemy, w sobotę 25 kwietnia 2015r.,  Nepal został dotknięty tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi. Do tej pory liczba ofiar tego kataklizmu została oszacowana na 3200 zabitych i ponad 5000 rannych, liczba ta niestety może ulec zmianie. Mieszkańcy tego kraju zostali pozbawieni dachu nad głową, w szpitalach brakło miejsc, środków opatrunkowych. Na terenach, gdzie zawaliły się budynki, trwa wyścig z czasem, bo w przypadku osób uwięzionych pod gruzami szanse na przeżycie maleją z każdą godziną od kataklizmu.

 

 

 

Więcej…
 
Niech powstaną kolejne studnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
poniedziałek, 23 marca 2015 06:21

Pragniemy poinformować, że od dzisiaj rozpoczynamy kolejną zbiórkę pieniędzy na budowę czterech studni w Indiach. Od samego początku swojego istnienia Fundacja wspierała i robi to nadal medycznie leczenie trądu w Indiach. Wolontariusze Fundacji pracują w misyjnych szpitalach, gdzie opatrują rany i służą swoją wiedzą medyczną chorym na trąd i ich rodzinom.

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 15:24
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6