Kard. Krajewski udaje się na Wielki Tydzień do Kijowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 10 kwietnia 2022 18:53
Kard. Konrad Krajewski udaje się z woli Papieża po raz trzeci raz na Ukrainę, tym razem do stolicy kraju. W darze od Franciszka przekaże m.in. drugą karetkę pogotowia.

W rozmowie z Radiem Watykańskim Jałmużnik Papieski, powiedział, że wizyta odbywa się w szczególnym czasie Wielkiego Tygodnia, kiedy Kościół przeżywa czas pasyjny związany z męką i śmiercią Chrystusa, który zakończy się Jego chwalebnym zmartwychwstaniem. W tym wyjątkowym okresie dla chrześcijan Ojciec Święty chciał w ten sposób wyrazić szczególną bliskość z narodem ukraińskim.


„Właśnie w tym momencie Ojciec Święty bardzo chciał, żeby być na Ukrainie, w Kijowie. Tym razem postaram się dojechać do Kijowa drugą karetką, świetnie wyposażoną, zupełnie nową, odebraną z fabryki we Florencji, wyposażoną także przez szpital Dzieciątka Jezus i tę karetkę chciałbym przekazać jednemu ze szpitali w Wielki Czwartek, ponieważ w Wielki Czwartek ma miejsce w liturgii ten gest obmycia nóg. Jest to gest niesamowity, kiedy Jezus się uniża, kiedy tym gestem chce powiedzieć, jak bardzo wszystkich kocha. Gest miłości, logika daru z siebie. On ofiarowuje siebie i zaprasza do służenia drugiemu człowiekowi – podkreślił kard. Krajewski. Apostołowie nie za bardzo rozumieli ten gest, a On mówi im, że dałem wam przykład, abyście i wy tak czynili. Ojciec Święty chce przez ten gest karetki przytulić wszystkich, powiedzieć jak bardzo was kocham, bo karetka ratuje życie.“

 

źródło: