Modlitwa
Smutek zamieni się w radość PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 08 marca 2016 13:10

Maryjo, proszę, zaprowadź mnie do Ogrójca. Przecież Twój Syn powiedział: „Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec” (J 12, 26). Nie chcę więc pominąć Ogrodu Oliwnego, pragnę być z Jezusem w Jego samotności i zmaganiu – nie jako bierny obserwator. Chcę z miłością towarzyszyć Jego smutnej duszy. Chciałbym być przy Nim z wdzięcznością za Jego niepojęty i tak bardzo niedoceniany trud duchowy. W postawie adoracji pragnę składać dzięki za krwawy pot Jezusa i za Jego zgodę na wypicie kielicha paschy, aż do końca.

 

Maryjo, pośród starych drzew Twój Syn przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia w Jego życiu. To miejsce ostatecznego fiat Baranka wobec woli Ojca. Miejsce modlitwy i samotności. Prawdziwa duchowa tłocznia, wyciskająca z Jezusa krople krwi na Jego obliczu. Towarzyszy temu doświadczenie przejmującego lęku, trwogi i duchowej walki.

 

 

Poprawiony: wtorek, 08 marca 2016 18:52
Więcej…
 
Różaniec na emigracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 05 stycznia 2016 12:41

Wielkim skarbem Polaków rozproszonych po całym świecie jest miłość do Matki Bożej. To w Jej oczach każdy może odnaleźć Boga i dom ojczysty. Szczególnym wyrazem tej więzi jest modlitwa różańcowa, która poprzez koła różańcowe łączy setki naszych rodaków w wielu krajach za granicą.

 

Spotkania duszpasterskie w parafiach polonijnych w Stanach Zjednoczonych stanowią piękne potwierdzenie powyższych słów. Chciałbym się podzielić świadectwem pani Joanny Roberts i pani Wandy Zawadzkiej, które opowiedzą o działalności kół Żywego Różańca w parafii w Silver Spring i w Tacomie.

 

Poprawiony: wtorek, 05 stycznia 2016 12:59
Więcej…
 
Różańcowa siła „Wielkiej Zmiany” PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 05 listopada 2015 11:57

Różaniec wielokrotnie zmieniał bieg historii. Obok ogromnej mocy tej modlitwy trudno przejść obojętnie także dzisiaj. Opowieści ujawniających różańcowy cud jest nieskończenie wiele. Mnóstwo pochodzi z Polski czy z ukraińskiego Majdanu, gdzie na różańcu – z karabinem na ramieniu – modliły się wojskowe oddziały. Do innych niezwykłych historii dotarli i mają zamiar dotrzeć Dariusz Walusiak i Mariusz Pilis, którzy są w trakcie tworzenia kinowej produkcji filmowej o modlitwie, której siłę znają miliony ludzi na całym świecie.

 

Niewiele osób wie, że w 1621 r. w trakcie bitwy pod Chocimiem, kiedy Turcy podchodzili pod granice naszego kraju, Polacy odmawiali modlitwę różańcową, która odparła atak wroga. Podobnie było w 1920 r., kiedy doszło do zatrzymania bolszewików pod Warszawą. Gdyby nie zryw modlitewny narodu, nasza historia mogłaby wyglądać dzisiaj zupełnie inaczej. To właśnie historyczne krucjaty różańcowe zainspirowały Dariusza Walusiaka i Mariusza Pilisa, by opowiedzieć o mocy różańca poprzez ewangelizacyjne dzieło kinowe.

 

Więcej…
 
Modlitwą obejmować życie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 29 grudnia 2013 13:56

Prawdziwa modlitwa jest bardzo osobista, to znaczy, że ogarnia całego mnie: myśli, uczucia, wyobraźnię. Nie powinno się z modlitwy wyłączać radości, cierpienia ani trosk. Zewnętrzna strona życia może spowodować rozproszenia i zablokować kontakt z Bogiem, mimo że przecież wszystko, co mi sprawia kłopot, co mnie w sercu boli, muszę przedstawić Bogu. Już sam fakt, że te sprawy tak wiele dla mnie znaczą, wskazuje, że Boga coś z nimi łączy i że ma On coś na ten temat do powiedzenia. Próba całkowitego usunięcia roztargnień, może łatwo przytłumić modlitwę. Modlić się, to rzeczywistość widzieć inaczej. To tyle, co spoglądać oczyma wiary, że łatwiej rozpoznać najgłębsze podstawy każdego istnienia.

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 29 grudnia 2013 14:23
Więcej…
 
Aniołowie i nasza modlitwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
piątek, 13 grudnia 2013 22:02

W 8 rozdziale Apokalipsy Święty Jan tak opisuje swoje widzenie: „Ujrzałem siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb" (Ap 8, 2).Jak siedmiu heroldów królewskich, archaniołowie trzymają swe trąby w pogotowiu w oczekiwaniu na znak Boży. W trwającej ciszy zbliża się inny anioł, który „stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze, jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem" (Ap 8, 3).  Ów złoty ołtarz przypomina analogiczny, znajdujący się w najświętszej części Świątyni jerozolimskiej „ołtarz wonności'', na którym składano ofiarę kadzenia. Opisuje tę ceremonię św. Łukasz w scenie, kiedy anioł Pana przyszedł do Zachariasza zapowiedzieć mu narodzenie Jana Chrzciciela. Zachariasz „pełnił wówczas służbę kapłańską przed Bogiem, jemu przypadł los, żeby wejść do przybytku Pańskiego i złożyć ofiarę kadzenia.

 

 

Więcej…
 
Żywy Różaniec Młodych PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
niedziela, 10 listopada 2013 22:44

Uparła się i nie daje spokoju. Za każdym razem, gdy pojawia się pośród nas, prosi: "Odmawiajcie różaniec". Musi to być niezły patent na szczęśliwe życie, skoro zawsze o tym mówi. Różaniec stał się katolicką specjalnością. Modlitwą prostaczków, którzy mają Papieża i pozostają mocną prowokacją dla świata. Jesteśmy szczęściarzami. Bo mamy różaniec. Bo się możemy uczepić tajemnic, które dokonały największych rewolucji w dziejach świata. Bo się możemy dać wciągnąć w te tajemnice. Zresztą, czy nie są to też nasze tajemnice? Pełne radości i bólu, światła i chwały. Może dlatego modlitwa różańcem staje się wciąż, tak jak niegdyś, początkiem wielu rewolucji, w naszym życiu i życiu całej ludzkości.

 

Gdy dzisiaj odmawialiśmy z młodzieżą różaniec, pomyślałem sobie przez chwilę: "I co to da?". Głupiec. Potem spojrzałem się na Najświętszy Sakrament. "Ojcze nasz... któryś jest w Niebie...". Głos młodego chłopaka rozbijał się o cząsteczki powietrza. Przebijał się przez czas i przestrzeń. Ulatywał do Nieba. Jedna myśl mi przez serce przemknęła. Pan Jezus spogląda na nas i mówi po cichu: "Pójdź za Mną...". Poszliśmy. Do Ogrójca, na biczowanie, na cierniem ukoronowanie, potem na drogę krzyżową, wreszcie na Jego ukrzyżowanie i śmierć. Mnóstwo krwi, bólu i ludzkiej rozpaczy. Modlitwa różańcowa to wędrówka drogami Jezusa. I Jego Matki. Uczepiasz się różańca, jak liny albo łańcucha wysoko w górach. Wiesz, że musisz iść do przodu, wspinać się, nie ma odwrotu. Jego życie przenika się z twoim. Przecież mówimy na początku Różańca: "Wierzę w Ciebie"...".

 

Więcej…
 
12 października 2013 r. - modlitewne czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 09 października 2013 11:15

Ojciec Święty zaprosił dziesięć sanktuariów maryjnych na całym świecie, w tym sanktuarium jasnogórskie, do włączenia się 12 października w międzynarodowe czuwanie modlitewne związane Rokiem Wiary. Przewidziano połączenia z Rzymem za pomocą łączy telewizyjnych.

 

Czuwanie w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego trwać będzie od godz. 18 do 22. Do włączenia się w nie zaproszono obok Jasnej Góry sanktuaria w Lourdes (Francja), Banneux (Belgia), Nazarecie (Izrael), Buenos Aires (Argentyna), Aparecidzie (Brazylia), Nairobi (Kenia), Akita (Japonia), Vailankanny (Indie) i Waszyngtonie (USA). Modlitwa trwać będzie równolegle w różnych miejscach świata i w różnych językach.

 

 

Więcej…
 
Po co odmawiać różaniec? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
niedziela, 06 października 2013 19:52

Modlitwa ta jest bardzo ważna, ale nie wystarczy tego „wiedzieć tylko ogólności”, lecz dobrze jest samemu być przekonanym o jej wartości, aby modlić się „z przekonania”, a nie tylko dlatego, że „tak się robi”.

 

 

Przedstawiam zatem kilka powodów, które, mam nadzieję, pomogą w budowaniu motywacji sięgania na co dzień po paciorki różańca.

 

 

1. Modlitwa różańcowa jest modlitwą głęboko b i b l i j n ą. Dzieje się tak z dwu powodów. Po pierwsze wypowiada się słowa, które zaczerpnięte są wprost z Pisma Świętego, a po drugie należy czynić rozmyślanie w oparciu o tekst Ewangelii.


Poprawiony: wtorek, 22 października 2013 21:15
Więcej…
 
Różaniec szkołą formacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 02 października 2013 09:45

Różaniec jest modlitwą ludzi tęskniących za prostotą. Bóg jest nieskończenie prosty. Stąd tak trudno nam zrozumieć Boga. Prostota nie wyraża się w tym, że posiadamy łatwe odpowiedzi na każde pytanie i wszystko wiemy z góry. Prostota nie polega też na upraszczaniu wszystkiego. Takie postępowanie może określać osoby zbyt leniwe, albo niezdolne do myślenia.
 

 


Różaniec jest szkołą formowania prostoty serca i czystego spojrzenia. Równocześnie wyraża on głębię i mądrość, za którymi człowiek tęskni i których odnajduje pokój. Różaniec jest modlitwą bardzo prostą. Wydaje się, że przez to jest on zaproszeniem do poszukiwania i odkrywania głębokiej prostoty, która jest prawdziwą mądrością.

 

Poprawiony: środa, 02 października 2013 10:01
Więcej…
 
Zwycięstwa różańcowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
wtorek, 01 października 2013 19:46

Bitwa pod Lepanto

 

Było to w roku 1571. Olbrzymia flota turecka wyruszyła na podbój Europy. Żadne państwo chrześcijańskie nie miało tyle okrętów, żeby stawić czoło nieprzyjaciołom. Siły tureckie były zaś tak wielkie, ze zdawało się, ze to nie okręty, ale całe olbrzymie miasta wypłynęły na otwarte morze w pobliżu Lepanto, w zatoce korynckiej. Sułtan był pewien zwycięstwa. Mówił, że z bazyliki Świętego Piotra zrobi stajnie dla swoich koni.

 

 

Co był robić w obliczu tak strasznego niebezpieczeństwa, zagrożenia całej chrześcijańskiej Europy? Papież Pius V postanowił zarządzić wielką błagalną modlitwę różańcową. Żołnierze przystępowali do sakramentów i przygotowywali się do bitwy przez trzy dniowy post i modlitwę różańcową. Hasłem do walki były słowa: „Królowa Różańca Świętego” Na sztandarze zawieszono ogromny różaniec. W całej Europie zorganizowano procesje różańcowe.

Więcej…
 
Modlitewne rozważania: Ojcze nasz (4) PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
piątek, 20 września 2013 23:28

"Przyjdź Królestwo Twoje"

 

Królestwo Boże jest nazwane Królestwem Chrystusa. Bo właśnie On to królestwo zrealizował. Kiedy? Św. Cyprian pytał retorycznie: Czyż był taki czas, kiedy Bóg nie królował? Owszem, zawsze królował. Królestwo Chrystusowe jest odwieczne. Z racji swego Bóstwa Chrystus jest współistotny Ojcu. Bóg zaś jest Panem historii. Jego królestwo jest i będzie królestwem wiekuistym. Z racji na swe Człowieczeństwo Jezus objawił siebie jako Tego, który ustanawia królestwo Boże w dziejach ludzkich. Rozpoczynając swe mesjańskie posłannictwo, zapowiedział: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże (Mk l,15).

 

Krzyż jest tronem królewskim Chrystusa. Jest on znakiem tryumfu jedynego Zbawiciela świata. Dla nas zaś krzyż jest drogą, którą dążymy do współkrólowania z naszym Panem. Wszystkie tajemnice Jezusa: Epifania, Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie to święta Chrystusa Króla. Uroczystość Chrystusa Króla jeszcze raz ukazuje nam Jezusa jako Tego, który przez swą drogocenną Krew wysłużył nam królestwo Boże.

 

Więcej…
 
Poświęć 20 z 1440 minut... PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
czwartek, 12 września 2013 10:12

Zbliża się m-c październik - m-c modlitwy różańcowej, trwa także Rok Wiary - czas szczególnej łaski: czas nawrócenia, czas kiedy możemy w sposób szczególny wchodzić w poważne relacje z Bogiem jak również w sposób szczególny uczestniczyć w życiu Kościoła. Trwa również apel papieża Franciszka - apel zachęcający, skłaniający nas wszystkich do modlitwy w intencji pokoju na świecie.  Sytuacja w wielu krajach na świecie jest dramatyczna,  wielu ludzi prosi, błaga o pomoc a często tej pomocy nie otrzymuje lub jest ona bardzo niewielka ze względu na niebezpieczeństwa dalszych konfliktów zbrojnych, dalszych wojen, prześladowań. Jednak w przypadku chrześcijan mamy też inną bardzo ważną i silna broń oraz formę pomocy wszystkim potrzebującym : MODLITWĘ. Modlitwa jest szczególną formą pomocy, nie krzywdzi nikogo, nie przeszkadza nikomu a jest wspaniałym lekarstwem na wiele problemów, nawet tych krytycznych, dramatycznych, beznadziejnych. Posiada ogromną moc, której boi się sam szatan, który w obecnych czasach działa z ogromną siłą, by zniszczyć jak najwięcej dzieł Bożych, które mają na celu zbawienie jak najwięcej ludzi.

 

Pragnę więc przypomnieć poniższym tekstem o bardzo ważnej i najbardziej wartościowej formie modlitwy jaką jest MODLITWA RÓŻAŃCOWA. Ks. Rafał Sorkowicz SChr w bardzo dobry sposób pokazuje jak ważna i jak wartościowa jest to modlitwa. Podobnie jak ks. Rafał tak i redakcja serwisu zachęca i zaprasza do jej odmawiania, szczególnie w tym tak ważnym i bardzo trudnym okresie, szczególnie w intencji POKOJU NA ŚWIECIE - odpowiadając tą modlitwą na apel Ojca Świętego Franciszka oraz wezwanie Maryi, która także skłaniała nas wszystkich do odmawiania RÓŻAŃCA, Także dla nas samych, aby mieć tą świadomość, że każdy potrzebuje pomocy, że trzeba nieść tą pomoc wszystkim potrzebującym, nawet, gdy nas nie stać na inną formę pomocy. POMOC MODLITEWNA JEST DARMOWA A JAK WIELE MOŻNA POMÓC.

 

WSTĘP: Via Ad Deum

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3