Fundacje, stowarzyszenia
Propozycje Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej Inigo - Jesień 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
wtorek, 30 sierpnia 2016 20:10

Otrzymałem informację od Fundacji Inigo o planowanych na jesień spotkaniach i warsztatach.

Myślę, że warto z tych zajęć skorzystać, szczególnie osoby, które mają różne problemy z akceptacja własnej osoby lub inne. Dzięki nim można naprawdę pomóc sobie i innym.

Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Redakcja serwisu

 

 

PROPOZYCJE JESIEŃ 2016

więcej informacje na stronie Fundacji INIGO http://inigo.org.pl/

 

1. Czy czujesz swoją wartość? – przyjdź na warsztat i zobacz jak się widzisz i czujesz

 

 

Poprawiony: wtorek, 30 sierpnia 2016 23:08
Więcej…
 
Powrót do kraju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
sobota, 30 maja 2015 22:56

Pragniemy wszystkich czytelników poinformować, że do Polski wróciła już z Nepalu grupa lekarzy wolontariuszy Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.


Lekarze wyruszyli do Katmandu na początku maja. W skład grupy weszli: chirurg, anestezjolog, ratownik medyczny, pediatra i lekarz ogólny. Lekarze oprócz leków i opatrunków zabrali ze sobą przenośny respirator, który podarowali szpitalowi w Katmandu.

 

Więcej…
 
FUNDACJA POMOCY DZIECIOM I OSOBOM CHORYM „KAWAŁEK NIEBA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
środa, 20 maja 2015 21:44

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" (OPP) niesie pomoc w leczeniu - ratuje życie i zdrowie dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz pomaga dzieciom cierpiącym z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej.

 

Pomagamy dzieciom - kupujemy leki, finansujemy leczenie i operacje medyczne ratujące życie i zdrowie, rehabilitacje oraz sprzęt medyczny. Dożywiamy ubogie dzieci w szkołach. Pomagamy także dzieciom, które straciły rodzica oraz tym, których rodzice są ciężko chorzy, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie.

 

Więcej…
 
Wolontariat – dlaczego nie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 30 stycznia 2014 20:23

                                        

Czy warto być wolontariuszem? Czy wolontariat ma sens? Myślę, że te i inne wątpliwości rozwieje materiał, a zarazem świadectwo Kingi Zastawnej - wolontariuszki z Fundacji „Redemptoris Missio”.

 

"Via Ad Deum"

 

 Od wypisywania druków bolą ich dłonie, od niekończącego się obszywania paczek białym płótnem mają odciski na palcach, od badania setek okularów za pomocą frontofokometru dwoi im się w oczach… A jednak są wierni, przychodzą tutaj w każdej wolnej chwili, poświęcając swój czas i energię. Dlaczego?

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2014 20:32
Więcej…
 
Włóczkersi udziergali 4000 sztuk odzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 20 listopada 2013 19:07

Nasza redakcja pragnie  poinformować, że jutro o godz. 9.30 z siedziby Fundacji „Redemptoris Missio” przy ul.Grunwaldzkiej 86 zostaną wysłane do Afganistanu dzieła Włóczkersów. Dzięki ich pracowitości polscy żołnierze rozdadzą dzieciom w Afganistanie ponad 4000 sztuk odzieży; blisko 3200 ręcznie robionych czapeczek, 300 szalików, 111 swetrów, 426 pary skarpet i rękawic. Liczba ta do jutra jeszcze może ulec zmianie bo do Fundacji zgłaszają się kolejne osoby, które robiły na drutach w domu i napływają nowe paczki z czapkami.

 

 

 

Poprawiony: środa, 20 listopada 2013 19:27
Więcej…
 
Dentysta w Afryce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 30 października 2013 22:08

Wspólnie z Fundacją „Redemptoris Missio” pragniemy poinformować, że w poznańskiej Farze do połowy listopada można zobaczyć wystawę zdjęć wolontariusza Fundacji „Redemptoris Missio” lek. stom. Krzysztofa Gniazdowskiego pt. „Dentysta w Afryce”. Wystawa powstała dzięki środkom Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i obrazuje pracę polskich dentystów w Kamerunie. Niezwykły i fascynujący świat widziany oczami nie turysty – człowieka, który na chwilę pojawia się, dokumentuje i wraca do swojego kraju, ale świat widziany oczami lekarza, który przez kilka miesięcy żyje wśród Kameruńczyków, przyjaźni się z nimi, leczy im zęby. Kiedy jest prąd leczy w działającym do dwóch lat w Kamerunie polskim gabinecie dentystycznym, kiedy prądu brakuje, wyrusza ze swoimi narzędziami do buszu. Wystawa to kawałek innego świata, wspaniałe barwy, dzika przyroda, bieda i radość, życie, które się toczy z dala od zgiełku europejskich miast. Jesteśmy przekonani, że po obejrzeniu zdjęć przedstawiających zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w buszu widzowie  zaczną z sympatią myśleć o gabinecie swojego stomatologa.

 

 

Poprawiony: środa, 30 października 2013 22:38
Więcej…
 
Kardiolog w Afryce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
czwartek, 06 czerwca 2013 22:20

Ngyoua, Kamerun dnia 21 kwietnia 2013

 

Nazywam się Marysia Wieteska, jestem kardiologiem, pracuję w Kamerunie. Co robi kardiolog w kraju, w którym się znajduje? Po pierwsze rozgląda się dookoła. 

 

 Wstałam dzisiaj o 05.30 rano. Polecam bieganie rano, kiedy wstaje świt i świat budzi się do życia, kiedy nawet stojąc w jednym miejscu można zaobserwować jak zmienia się obraz, zapach, barwy, dźwięki, opada mgła.... Ten czas może też służyć do nawiązywania relacji z Dziś ok. 40 razy miałam okazję powiedzieć bonjour (dzień dobry) i pomachać ręką oraz się uśmiechnąć oraz ok. 50 razy to mi pierwszej powiedziano „bonjour”, na co miałam okazję odmachać i odwzajemnić kierowany do mnie uśmiech. Cztery razy ucięłam różnej długości pogawędkę ze stojącymi przed domami ludźmi.

 

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2013 22:47
Więcej…
 
Radość i bezsilność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata   
środa, 20 lutego 2013 23:07

Szczęść Boże!

Przesyłam Państwu zdjęcia z rozdania pomocy humanitarnej w Afganistanie. Dzięki uprzejmości polskich żołnierzy pojechał tam wolontariusz Fundacji Pan Dawid-Afgańczyk mieszkający w Poznaniu, od lat związany z Fundacją.
Pan Dawid rozdał afgańskim dzieciom kurtki i zrobione przez urszulankę siostrę Cecylię Śmiech czapeczki. Pomyśleliśmy, że tymi zdjęciami z rozdania pomocy sprawimy radość siostrze Cecylii za trud jaki włożyła w swoją pracę.
 

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2013 23:42
Więcej…
 
Stawka wykształcenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez s.Tadeusza Frąckiewicz   
czwartek, 31 stycznia 2013 23:29

W Europie wykształcenie, studia są czymś normalnym.

 

Nie stanowią większego problemu, jednak są na świecie miejsca takie jak Kamerun czy inne kraje afrykańskie, gdzie dla wielu młodych rozpoczęcie ich lub kontynuacja to wielkie pragnienie, marzenie.

 

Studenci kameruńscy. Czy są kimś innym? Nic, więc dziwnego, ze istnieją, skoro kraj chce cos znaczyć i stanowić o sobie. Z pewnością nie są rzeczywistością tak dawną jak studenci w Europie. Od kiedy więc należy zacząć naliczanie ich obecności? Ponieważ nie ma dokładnych danych, aby niczego ważnego nie pominąć należy uważać że pierwszy student na pewno był wysłany do Niemiec ze sto lat temu – wówczas, kiedy Kamerun był kolonią niemiecką.  Wzrost liczby studentów nastąpił, gdy kraj przeszedł po 1916 roku w ręce Francuzów i Anglików. W każdym bądź razie, gdy ci ostatni przygotowywali się do odejścia, a kolonie stawały się państwami niepodległościowymi wówczas Francuzi wybudowali odchodząc pierwszy Uniwersytet w stolicy kraju Yaounde. Można było już mieć wtedy nadzieję na jakąś kadrę profesorów.

 

Poprawiony: niedziela, 03 lutego 2013 20:41
Więcej…
 
Z pomocą potrzebującym - Fundacja "Redemptoris Missio" PDF Drukuj Email
Wpisany przez TOMASZ32-VAD   
poniedziałek, 15 października 2012 10:28

Rozpoczęty przez Benedykta XVI Rok Wiary to nie tylko czas na zgłębianie treści podstawowych dokumentów Kościoła czy Słowa Bożego, to także czas na pełnienie uczynków miłosierdzia a więc pomocy tym, którzy jej potrzebują. Jak dobrze wiemy - wielu ludzi sama sobie pomóc nie może, my także nie zawsze dotrzemy do każdego potrzebującego, ale warto włączać się w różne akcje pomocy prowadzone przez konkretne placówki, np fundacje, stowarzyszenia. Poprzez takie placówki możemy docierać do róznych regionów kraju czy świata niosąc pomoc.

 

Pragnę więc zaprezentować jedną z takich placówek, która pomaga potrzebującym już prawie 20 lat. Zapoznajmy sie z krótkim zarysem historii tej placówki a także z informacjami zawartymi na stronie tej placówki - wystarczy kliknąć w baner podany na samym dole, aby wejść na strone fundacji.

 

Pamietajmy też, że uczynki miłosierdzia względem bliźnich pomagaja także nam w osiągnięciu zbawienia - Bóg przebacza nam nasze grzechy, udziela nam wielu łask, gdy widzi nasza otwartość i pomoc względem potrzebujących.

 

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2012 14:27
Więcej…